GRANVILLE
32 RUE LECAMPION, 50400 GRANVILLE Currently closedWelcome to your Nicolas wine merchant in GRANVILLE
Small or large occasions, corporate gifts, gift cards, we are at your disposal to help you find the wine, champagne and spirits you need.
All of our products can be packaged in neat gift packaging
A large selection of white and rosé wines, champagnes and beers is available chilled for your last minute occasions.
Don’t forget to ask for your loyalty card: it offers you exclusive gifts, discounts, invitations to prestegious events and many other surprises…
We take care of your wines since 1822
Hours
Services
- e-reservation
- Chilled wines and champagnes
- Intervina: your deliveries in France and Europe
Suggestions of your cellarman
-
LA DEMOISELLE DE SOCIANDO-MALLET
WineBordeaux Haut-Médoc AOC 201719, € 90 19.90i.e. 26.53 € / liter
Bottle 75 cL -
SECRET DE FAMILLE SYRAH PAUL JABOULET AÎNÉ WineVin De France 20258, € 50 8.50i.e. 11.33 € / liter
Bottle 75 cL -
HAUTES-CÔTES DE BEAUNE PIERRE MAIZIÈRE
WineBurgundy Bourgogne Hautes Côtes Beaune AOC 202519, € 90 19.90i.e. 26.53 € / liter
Bottle 75 cL -
SAINT-VÉRAN LES OMBRELLES
WineBeaujolais-Mâconnais Saint-Veran AOC 202419, € 90 19.90i.e. 26.53 € / liter
Bottle 75 cL
Go to